Особливості конструкцій самогонних апаратів

03.09.2021

Самогоноваріння - це досить давній спосіб отримати алкогольний напій. І якщо раніше перегінний апарат відрізнявся примітивністю і не дозволяв зробити якісне спиртне, то сьогодні ця проблема вирішено. На ринку досить велика кількість моделей різних конструкцій, серед яких можна вибрати потрібну під поставлену мету.

Які бувають конструкції перегінних апаратів?

Конструкційно обладнання для перегонки браги буває таких видів:

  • Дистилятор класичний. Це досить проста конструкція, яка складається з перегінного куба та змійовика. Робота апарату полягає в наступному: підігрів браги в каструлі до температур кипіння спирту, в результаті чого останній випаровується і пара потрапляє в охолоджуючий змійовик. Накопичуючись, конденсат перетворюється на рідину. Такі апарати дуже дешеві, але справно і швидко переганяють брагу. Незважаючи на низький ступінь очищення, вони дуже популярні у побуті. Об'єм класичних дистиляторів найчастіше невеликий.
  • Пристрій із сухопарником. Для реалізації повітряної дефлегмації під час перегонки браги між змійовиком та випарним кубом встановлюють ємність (сухопарник). У неї можна помістити різноманітні ароматні добавки, які змінять смак готового спиртного напою. Очищення за допомогою сухопарника дещо вище, ніж у звичайного дистилятора, але недостатнє для отримання алкоголю з високим ступенем очищення.
  • Пристрій із бражною колоною. Додатковим пристроєм таких апаратів є зворотний холодильник або дефлегматор, який встановлюють у верхній частині паропроводу. Наявність цього елемента дозволяє охолоджувати пари браги ще до того, як вони потрапляють до змійовика. Завдяки цьому формується флегма, яка повертається у перегінну каструлю, що значно зміцнює дистилят. Це чудовий спосіб зберегти тонкі аромати вихідної сировини та видалити сивушні домішки. Такі колони є досить об'ємними, тому потребують значного місця для експлуатації.
  • Ректифікатор. Такий пристрій призначений для одержання високоградусного спирту, в якому практично відсутній аромат вихідної сировини. Ректифікаційна колона є вертикальним циліндром, в якому розташовані різні насадки або тарілки. Завдяки їх наявності бувають насадкові чи тарілчасті колони. Незважаючи на те, що ректифікатор дає дуже чистий спирт, використовувати у звичайній квартирі його практично неможливо через великі розміри та складні умови експлуатації.

"Кредо" магазин - правильний вибір самогонника

Для отримання задоволення від процесу перегонки браги потрібен якісний самогонний апарат. Інтернет-магазин "Кредо" пропонує великий вибір моделей дистиляторів та комплектуючих до них за доступними цінами від виробника .

Якщо вам потрібна консультація щодо вибору апарату, телефонуйте співробітникам Кредо. Усі фахівці мають великий досвід роботи та підкажуть, як зробити правильний вибір.