Грузинська чача з винограду – божественний напій давнини

31.08.2021

Яскраві шанувальники чачі – це грузини. Саме вони впевнені, що немає напою краще. У країні є легенда, згідно з якою рецепт грузинської чачі подарували людям боги, тому вона досі вважається нектаром. Кожна сім'я має свій рецепт приготування чачі, який передається з покоління в покоління. Звичайно, подробиці не розголошуються стороннім.

Як вибрати сировину для чачі?

Для виготовлення алкогольного напою необхідно правильно вибрати виноград. Ідеальний напій виходить з кримських і грузинських сортів, які мають високу кислотність. Для чачі можна як темні, і світлі сорти, т.к. кожен з них надає особливого смаку напою:

  • ранні білі сорти – з їх допомогою чача стає свіжою та бадьорою, з яскраво вираженою кислинкою;
  • темні сорти – з такого винограду чача виходить з дуже м'яким смаком, а також глибоким та насиченим букетом.

Як приготувати грузинську чачу?

Для приготування чачі необхідно підготувати такі інгредієнти:

  • цукор – 5 кг;
  • виноградна макуха – 10 кг;
  • спиртові дріжджі – 100 г;
  • кип'ячена чиста вода - 30 л.

Процес приготування чачі

Для отримання смачного алкогольного напою необхідно виконати такі кроки:

  1. Віджати виноград, щоб отримати потрібну кількість макухи. Змішати останній з 20-30% отриманого соку в емальованій або скляній ємності, об'ємом близько 50 літрів.
  2. Додати в суміш потрібну кількість цукру та дріжджів. Підігріти воду до 35 градусів максимум і залити в ємність. Все змішати дерев'яною ложкою та закрити кришкою, залишивши для бродіння на тиждень-другий.
  3. Перемішувати брагу не менше двох разів на день. Вона повинна бродити доти, доки не перестануть виділятися бульбашки. Це показник того, що брага повністю готова.
  4. Процідити брагу через дрібне сито, а потім через марлю, повністю видаливши з неї мезгу. У отриманої рідини має залишитися ні кісточок, ні шкурок, т.к. в процесі перегонки можливе їхнє пригорання. Через це алкогольний напій неприємно пахне і отримає горілий присмак.
  5. Перелити брагу дистилятор для самогоноваріння і перегнати. Другий етап – це дробова перегонка, під час якої відокремлюють головну фракцію (голову), тіло та хвіст. Для чачі використовують тіло (середня частина перегонки), а голову виливають або застосовують у побутових цілях. Хвіст містить сивуху, тому її також не використовують, а виливають.
  6. Готовий алкоголь слід розбавити до потрібної міцності.

Напій можна пити відразу після перегонки, проте якщо вона настоїться, то набуде більш насиченого смаку. Для цього її потрібно розлити у скляні пляшки та поставити у темне місце на місяць-другий. Якщо перелити чачу в дубові бочки, то згодом вона набуде коньячного присмаку.