Самогон з сивушними маслами: користь чи шкода?

Самогон з сивушними маслами: користь чи шкода?

06.12.2023

Сивушные масла в процесі самогоноваріння – речовини, які потрапляють у кінцевий продукт після перегонки браги. Навіть якщо купити дистилятор для самогону з потрійною перегонкою або багатоступеневим очищенням, «сивуха» обов'язково увійде в склад сирця чи спирту. Про її шкоду чи користь можна судити, виходячи з відсоткового вмісту в спиртосодержащому напої.

Дистилят, отриманий за допомогою самогонного апарата в домашніх умовах, містить сивушні масла. Саме вони надають рідині характерний запах і післясмак. Від їх присутності і концентрації залежить унікальна органолептика коньяку, віскі, бренді, горілки.

У невеликій кількості сивуха не завдасть шкоди організму - ймовірний лише похмільний синдром. При перевищенні допустимої норми можуть проявлятися ознаки інтоксикації. Споживання шкідливих речовин у великій кількості призводить до серйозних наслідків отруєння організму.

Визначення концентрації сивушних масел в самогоні

Конструктивно перегінний куб для дистилятора не включає в число аксесуарів вимірювальний прилад для визначення вмісту олійних включень в спирті. Щоб зрозуміти, чи можна споживати дистилят, потрібно звернути увагу:

  • запаху – не повинен мати різкого, неприємного і сильного запаху після перегонки;
  • колір – допускається рідина безбарвна;
  • чистоти – спирт повинен бути прозорим.

Поступлення в приймач дистиляту темного чи зеленуватого кольору свідчить про забруднення самогонного апарата, а не високу концентрацію сивушних масел.

Очищення спирту від сивухи

Щоб максимально очистити кінцевий продукт під час перегону від сивушних масел, експерти рекомендують купувати один із типів самогонних апаратів:

  • з двома сухопарниками;
  • з примусовою дефлегмацією;
  • бражну колону;
  • ректифікаційну колону.

Готовий самогон з притаманним гострим запахом можна очистити без додаткової перегонки. Для цих цілей можуть використовуватися: активований вугіль або сорбент, що усуває з рідини альдегіди. Ефективним народним методом вважається настоювання протягом кількох днів в самогоні фруктів.

Очисними елементами можуть служити комплектуючі для самогонного апарата, такі як картридж з вугіллям, насадки Панченкова, нейлонові фільтри, насадки для царги.

Самогоноваріння з Кредо

Інтернет-магазин Кредо представляє високоефективне, надійне обладнання для самогоноваріння з гарантією якості. Завдяки великому асортименту апаратів та аксесуарів можна знайти ідеальний варіант як новачку, так і досвідченому любителю експериментів з домашнім алкоголем.