Ароматний грушевий самогон своїми руками
З появою в саду врожаю груш приходить час експериментів. Справжнім гурманам якісного алкоголю слід купити самогонний апарат і приступити до створення грушевого самогону, який за смаковими якостями напій схожий на грушевий бренді.
Популярна у винокур рецептура грушівки грунтується на дріжджовому приготуванні з сорту лимонка.
Брага з груш
На остаточні характеристики грушевого самогону впливає правильність приготування браги. Для сировини знадобиться:
- до 12 кг груш;
- 100 г сухих дріжджів (0,5 кг пресованих дріжджів);
- 4 кг цукру;
- 20 л води.
Якщо ви ще не придбали дистилятор, краще купити перегінний куб марки Кредо.< /p>
Підготовка продуктів
Від груш відокремте серцевину, видалити плодоніжку. Потрібно позбавлятися підгнилих ділянок, які можуть дати гіркоту спирту. Фрукт слід порізати на дрібні шматки, після чого подрібнити блендером (м'ясорубкою, соковижималкою). Суміш змішати з водою і перекласти в посуд для подальшого бродіння. Для кращого розчинення цукру можна розділити воду на дві частини (наприклад, 10 та 10 літрів), одну з яких нагріти до 30оС та розмішати в ній цукор.
В окремій ємності підготувати дріжджі: розвести в 500 мл води, залишивши на 10-15 хвилин для повної регідратації. Жижу додати до браги, ретельно перемішати.
Для правильного процесу бродіння на кришку бродильного судини встановлюється гідрозатвор, а сама ємність поміщається в тепле місце (20-35о С) на 8-10 діб. Щоб уникнути перекидання сировини, періодично рідину потрібно помішувати.Приготування
Для перегону рекомендується самогонний апарат купити з царгою або дефлегматором. За наявності класичного дистилятора проводиться подвійна перегонка з відкиданням головної та хвостової фракцій. Основний дистилят збирається до того моменту, поки дистилят не втратить свою міцність (нижче 40 градусів). Для контролю дистилятор для самогоноваріння марки Кредо оснащений спиртометром.
Дегустація напою може здійснюватися через 2 дні після «відпочинку» продукції у скляній тарі.