Дрожжі для самогоноваріння: важливість дріжджів та ферментації

Дрожжі для самогоноваріння: важливість дріжджів та ферментації

14.03.2024

Основний інгредієнт для приготування браги - дріжджі. Якщо продукт підібрано правильно, тоді навіть простий самогонний апарат дозволяє приготувати якісний домашній алкоголь.

Дистиляція є процесом, при якому спирт не утворюється, а виділяється з браги шляхом вивільнення спиртосодержащих летючих парів. Концентрація конденсованої рідини в приймачі - і є самогон. Звільнення парів спирту не було б можливим без ферментації, яка є реакцією з'єднання цукру та дріжджів.

Роль дріжджів у виробництві самогону

Завдань дріжджів у підготовленій фруктовій, зерновій або овочевій сумі декілька. Ключові з них:

  • Розщепити прості цукри. В результаті хімічних процесів виділяється вуглекислий газ і алкогольна рідина.
  • Виконати ароматизацію майбутнього спиртного вигодування. Деякі види дріжджів впливають на органолептику рідини і таким чином наповнюють алкогольний напій особливим смаком і ароматом.
  • Прискорити утворення елітного алкоголю. Спеціальні спиртові дріжджі, стійкі до етанолу, підвищують швидкість ферментації, виключають сульфідні сполуки, поліпшують якість напоїв.

Спиртові дріжджі незамінні у приготуванні віскі, чачі, водки, коньяку.

Найкращі умови для сбражування

Щоб дріжджі росли і розмножувалися, прискорювали сбражування сировини, необхідно створити ідеальні для цього умови:

  • вибрати оптимальне обладнання - купити куб перегонний краще зі їжньої нержавіючої сталі, яка не порушує смакових якостей браги та приготовлених напоїв;
  • створити температурний режим - підтримка 20-30 °C без коливань допоможе сприятливому протіканню процесу ферментації та позбавить від зайвого сивушних масел;
  • підготувати солод - кислотність солоду для браги не повинна перевищувати 4,5 pH;
  • подбати про живлення дріжджів - багаті на поживні речовини зернові браги, в інших випадках не будуть зайвими додатки додаткових інгредієнтів;
  • забезпечити дихання - ферментація неможлива без надходження кисню, тому ідеально виконати аерацію брагової суміші шляхом її переливання з одного бака в інший.

Звернувшись у магазин самогонних апаратів Кредо, ви знайдете все необхідне для підготовки браги, її фільтрації, перегону, ароматизації, очищення. Консультанти нададуть професійну підтримку як на етапі вибору обладнання, так і у питаннях самогоноваріння.