Перегон браги: що це таке?

Перегон браги: що це таке?

29.02.2024

Самогоноваріння - процес, за якого заранее підготовленої та забродившої сировини можна приготувати домашній алкоголь. Для створення спиртовмісних напоїв вдома магазин Кредо пропонує сучасні самогонні апарати в Харкові. При правильній технології навіть з недорогим обладнанням можна виробляти смачний, безшкідливий елітний алкоголь для особистого вживання.

Суть перегонки полягає в виділенні з загальної маси спиртовмісних парів та їх очищенні. Залежно від типу самогонного апарату на виході можна отримати:

  • сировину з присмаком початкового продукту;
  • очищений дистилят з ароматизацією або без неї;
  • очищений спирт.

Для процедури перегонки самогону достатньо мати перегінний куб з охолоджувачем (холодильником) та змієвиком.

Етапи самогоноваріння

При використанні класичного дистилятора технологія виробництва самогону умовно ділиться на 4 етапи.

Нагрів сировини до кипіння

Вихідною сировиною для перегону є брага з зерна, фруктів або овочів, яка поміщається в виробничий ємкість. У баці рідина доводиться до температури, при якій наступає процес ферментації. Експерти рекомендують замовити перегінний куб з харчової нержавіючої сталі з утовщеним дном. Саме такий варіант забезпечує рівномірне прогрівання продукту, не допускаючи його пригоріння.

Етап ферментації

Ферментація здійснюється під впливом дріжджів та цукру, в результаті чого утворюється спирт. Спирт у свою чергу виділяється з рідини в момент пароутворення. Саме тому важливо підтримувати в котлі оптимальну для цієї реакції температуру.

Процес перегонки

Попадання спиртових парів в трубчасті елементи, де відбувається конденсація та утворення спирту, називається перегонкою. З охолоджувача конденсований спирт поступає в збірник, а відокремлені шкідливі домішки повертаються назад в ємкість.

Дистиляція

Щоб дистилят став придатним для вживання, він повинен пройти повторний перегін. У звичайному дистиляторі напій буде вважатися готовим, якщо пройде 2 або 3 етапи перегонки. У цьому випадку зі спирту відійдуть сивушні масла та шкідливі хімічні сполуки, а сам спирт набуде необхідної міцності.

Найкращий вибір - апарати для самогоноваріння Кредо

Самогоноваріння стане улюбленим хобі, а процес створення алкоголю легким, якщо придбати вдосконалені пристрої. Магазин дистиляторів для самогону пропонує модернізоване обладнання. Підвищити якість спиртних гостинців допоможуть такі самогонні апарати, як модель з дефлегматором, сухопарником, варіанти бражних або ректифікаційних колон.