Тиск у перегінному кубі: вимірювання

Тиск у перегінному кубі: вимірювання

22.02.2024

Процес самогоноваріння передбачає утворення тиску в ємності для перегонки браги. Рівень тиску слід постійно контролювати і, за необхідності, регулювати. Ігнорування показників може призвести до неприємних наслідків, таких як вибух, кипіння та захлебування рідини. Для попередження небезпечних ситуацій потрібні контрольні аксесуари для самогонного апарата.

Тиск у перегонці - необхідна умова, від якої залежить якість напою, міцність та швидкість його отримання. При занадто великому, але не вибухонебезпечному тиску, у готовий продукт можуть потрапляти сивушні масла та інші хімічні елементи, шкідливі для здоров'я. Низькі показники збільшують тривалість самогоноваріння і можуть призвести до порушення правильного технологічного циклу.

Що потрібно вимірювати у самогонному апараті?

Контролювати показники тиску слід всередині перегінного куба.

Під час ректифікації

Тиск парів спирту в дефлегматорі та царзі значно відрізняються. Їх різниця не повинна перевищувати допустиму норму, вказану у паспорті виробника самогонного обладнання.

Під час дистиляції

Нормою вважається тиск 0,8 атмосфер (608 мм ртутного стовпа). Позначка 1,5 атмосфер є вибухонебезпечною.

Обов'язково контролюється температура нагріву ємності. Відстежувати слід температуру кипіння браги. І саме з цього етапу слід відбирати "голови" продукту. Від подальшого підтримання рівномірної температури рідини залежить рівень вмісту спирту в алкоголі.

Вимірювачі тиску для самогонного апарата

Спростити процес приготування спиртовмісних напоїв вдома та захистити себе від вибуху куба можна, якщо купити самогонний апарат з сучасним обладнанням. Модельний ряд обладнання Кредо представлений варіантами з скидним клапаном, автоматичним аварійним зниженням тиску, всіма необхідними датчиками.

Для моніторингу тиску спиртових парів використовуються наступні види приладів:

  • металевий манометр;
  • рідинний манометр.

Попереджувальні заходи

Перед початком процедури приготування домашнього алкоголю перегінний куб для самогонного апарата слід ретельно перевірити. Огляду підлягають всі з'єднувальні елементи. При найменшій розгерметизації приступати до самогоноваріння заборонено.